Organizator: Teatr Ziemi Rybnickiej

Janine Dyer

Janine Dyer to artystka, której wielbicielom muzyki gospel nie trzeba przedstawiać.Tym, którzy jej nie znają wspomnimy tylko, że to wielokrotna laureatka nagród MOBO i UMA, która w 2016 roku zabłysnęła w telewizyjnym hicie The Voice.


Janine pochodzi z rodziny utalentowanych muzyków, naturalnie więc ​​muzyka zawsze była nieodłączną częścią jej życia. Dorastała jako członkini Nowego Testamentu Kościoła Bożego w Willesden Londynie i przez wiele lat była zaangażowany w służbę muzyczną na poziomie lokalnym i krajowym. Janine kontynuowała pracę jako profesjonalna wokalistka wspierająca, występując z takimi artystami jak Chaka Khan, Gladys Knight i Andrew Lloyd Webber oraz innymi, podróżując po całym świecie i zdobywając bezcenne doświadczenie w branży muzycznej. Była także członkinią wielokrotnie nagradzanej brytyjskiej grupy gospel „Raymond & Co’” (Mobo Awards i dwie Urban Music Awards oraz niezliczona ilość innych). Jako członkini tej grupy Janine dzieliła scenę z czołowymi artystami gospel, takimi jak Kirk Franklin i Kim Burrell

Janine uwielbia wykorzystywać dary, którymi Bóg ją pobłogosławił, aby dawać radość i miłość ludziom obecnym w życiu jej i jej Wspólnoty. Na stałe występuje w kościele Love life w Wielkiej Brytanii, jest Dyrektorem chóru wspólnotowego w Sheffield i chóru gospel w Barnsley. Obecnie mieszka w South Yorkshire i nadal pracuje jako wokalistka sesyjna oraz trener wokalny.