Organizator: Teatr Ziemi Rybnickiej

Darnita i Kirk Rogers

Darnita i Kirk Rogers

znani lepiej jako The Real Rogers, to pochodzący z Atlanty w stanie Georgia artyści reprezentujący nurt amerykańskiego gospel.  Ich muzyka jest głęboko zakorzeniona w amerykańskim kościele chrześcijańskim, w którym oboje zostali wychowani. Od 2011 roku mieszkają w Niemczech, prowadząc chóry: Joy of Gospel (Langerwehe) oraz Voices of Praise (Aachen).

Darnita Rogers, charyzmatyczna chórmistrzyni, jest znana ze swojego potężnego, pięciooktawowego sopranu. Jej uduchowiony, energiczny charakter stanowi inspirację zarówno dla chórów, które prowadzi, jak również dla widowni, która po paru minutach koncertu zaczyna odbierać i reagować na wysoki poziom energii artystki.
Kirk Rogers, prywatnie mąż Darnity,  to muzyk o trzydziestoletnim doświadczeniu, silnym tenorze
i doskonałej muzykalności. Jego gra na instrumentach klawiszowych i sposób prowadzenia chóru wywiera ogromny, pozytywny wpływ na publiczność.

The Real Rogers przeprowadzili wiele warsztatów oraz koncertów na terenie Europy, poprzez które prezentują autentyczną muzykę gospel i to co w niej najlepsze. The Real Rogers posiadają wiele lat muzycznego i aktorskiego doświadczenia co sprawia, że praca warsztatowa daje uczestnikom wiele inspiracji do dalszej pracy. Mają silne osobowości, pełni wiary, wnoszą do warsztatowej pracy i repertuaru pełnię emocji, nutę refleksyjności oraz niczym nie zmąconą, czystą radość, która działa kojąco na duszę. Danita i Kirk Rogers to artyści  wyczuleni na wrażliwość swoich odbiorców.

Darnita i Kirk Rogers dzielili scenę muzyczną i pojawiali się na planie produkcji telewizyjnych obok takich artystów jak Edwin Hawkins, Richard Smallwood, Tyler Perry, Will Smith, Roger Whittaker, Florian Silbereisen, Howard Carpendale oraz wielu innych.

Danita i Kirk Rogers gościli w Rybniku w 2016 podczas roku X edycji festiwalu. Przez uczestników festiwalu zostali zapamiętani jako znakomici, pełni wyrozumiałości i ciepła nauczyciele. Ich występ wraz chórem warsztatowym był niezwykle energetyczny.